Kişisel Blog Açarak Para Kazanmak

Paylaş

Blog veya site açarak para kazanmak isteyenler için blog nasıl açılır, blog açarak nasıl para kazanılır konularını detaylarını inceledik.

Ek gelir elde etmek istiyorsanız ve gününüzün büyük bir bölümünü bilgisayar başında geçiriyorsanız blog açarak para kazanmak sizin için uygun bir gelir seçeneği olabilir. İnternetten para kazanma yöntemleri içinde çok yaygın bir gelir modeli olan blog açarak para kazanmak, doğru yöntemler izlenirse fikir sahibine oldukça iyi paralar kazandırabilmektedir. Lafı fazla uzatmadan asıl konumuza gelelim;

Blogger’da Blog Nasıl Açılır ?

Blog nasıl açılır konusuna gelmeden önce bilgilendirelim. Blog nasıl açılır başlıklı konumuzda en çok tercih edilen kişisel blog servisi Blogger’da blog açmak üzerinden anlatım yapacağız. Bloggerda kişisel bir blog açmak için öncelikle bir Google hesabına sahip olmalısınız. Kişisel bir google hesabı açıp, tarayıcımızda oturum açtıktan sonra blogger.com adresine gidiyoruz. Blogger ana sayfasında blog oluştur butonuna tıklıyoruz. Ardından karşımıza blog adımızı ve blog adresini belirleyeceğimiz bir sayfa çıkıyor. Buralara uygun bilgileri girip, bir başlangıç şablonu seçtikten sonra oluştur diyerek blog oluşturma işlemimizi tamamlamış oluyoruz.

Peki işimiz bitti mi? Hayır tabi ki bitmedi. Şimdi sırada bloğumuzu biçimlendirmek ve görsel olarak düzenlemek var. Bloğunuzu biçimlendirme işine bloğunuzun kategorisine uygun bir şablon bularak başlamanız hem sizin için hem ziyaretçileriniz için çok iyi bir adım olacaktır. Şablon seçiminde genellikle yapılan bir hatayı yapmamanız konusunda sizi uyaralım. Bloğunuz için şablon ararken en iyi blogger şablonları arayışına girmeyin. Çünkü sizin için en iyi şablon, siteniz için en uygun şablondur. En iyi blogger şablonları yerine, SEO uyumlu blogger şablonları araştırmalı ve blogunuza mutlaka SEO uyumlu bir blogger şablonu entegre etmelisiniz. Çünkü SEO uyumlu bloglar Google dostudur ve SEO uyumlu bir şablon ile siteniz hemen google tarafından fark edilecektir.

Ayrıca bloğunuzdan para kazanmak için adsense başvurusu yaptığınızda SEO uyumlu bir blog sitenizin olması büyük avantaj sağlayacaktır. (SEO uyumlu blogger şablonları ve adsense başvurusu nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını bu yazımız ile direkt ilgili olmadığı için, daha sonra ele alacağımız bir yazımızda anlatmayı düşünüyoruz.)

Görüldüğü gibi bloggerda blog açmak kısa ve kolay, blog açarak para kazanmak ise uzun ve sabır isteyen bir iştir. Herkese bol kazançlar dileriz.Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir