Anket Doldurarak Para Kazanmak Mümkün mü?

anket doldurarak para kazanmak
Paylaş

Boş zamanlarda bilgisayar, telefon veya tabletten anket doldurarak para kazanmak mümkün mü? Hangi anket firmaları para ödemesi yapıyor?

Özellikle öğrencilerin tercih ettiği anketörlük işi, sokak sokak gezerek insanların fikrini sormaktan çıkarak internet ortamına taşındı. İnternetten online olarak cevaplanabilen anketler ile birlikte anketörlere de ihtiyaç kalmadı. Ancak firmalar için online anket işinin kolay olması yanı sıra, ortada büyük bir sorun vardı. İnsanları bazı sorulara cevap vermeye ikna edecek anketörlerin yerine bir formül düşünmek gerekiyordu. Çünkü insanlar internette zaman harcayarak soru cevaplamaya pek sıcak bakmayacaklardı. Bu sorun üzerinde çalışma yapan anket firmaları, müşterilerinden aldığı ücretin bir kısmını anketörleri ile paylaşma fikrini geliştirdi. Böylece ek iş arayanlar için anket doldurarak para kazanma şansı ortaya çıkmış oldu.

Gelelim anket doldurarak nasıl para kazanılır, sistem nasıl çalışır ve internetten anket doldurma işi güvenilir mi? sorularının cevaplarına.

İnternetten anket doldurarak nasıl para kazanılır?

Bilgisayar, akıllı cep telefonu veya tabletiniz var ise internetten anket doldurarak para kazanabilirsiniz. İlk olarak online anket firmaları ve ajansları araştırarak çalışma şartlarını ve ödeme yüzdelerini öğrenmeniz gerekmektedir. Daha sonra sizin için en uygun anket firmasına üye olarak profiliniz ile ilgili bilgileri eksiksiz doldurmanız istenecektir.

Kayıt olma aşamasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus profil bilgilerinin doğru ve eksiksiz doldurulmasıdır. Firmalar kayıtlı kullanıcılarının cinsiyet, yaş, şehir ve hobileri gibi detayları değerlendirerek kişiye uygun anketleri seçtiği bilinmektedir. Örneğin hiçbir anket firması A şehrinde yaşayan birine, B şehrinde hizmet veren bir marka ile ilgili anket yöneltmez. Aynı şekilde kadınları hedef alan bir konuda erkeklere soru sorulması o anket sonucunun doğru çıkmayacağının garantisidir. Hal böyle olunca anket firmaları ve kullanıcılar için profil bilgilerinin doğru doldurulması oldukça önemlidir.

Sisteme kayıt olup profil bilgileri girildikten sonra firma kişi bilgilerini sisteme işler ve kayıt olan kişiye uygun anketler listelenir. Listelenen bu anketler belirlenen zaman aralıklarında üyeye gönderilerek cevaplandırması istenir ve anket başına belirli ücret veya puan belirlenir. Belirlenen bu ücret veya puanlar anket bittikten sonra kişinin hesabına bakiye olarak eklenir. Bu puan veya ücretler belirlenen limitin üzerine çıkınca üyenin hesabına para aktarma işlemi yapılır.

Güvenilir online anket firmaları hangileridir?

Küçük bir piyasa araştırması yaparak, yerli ve yabancı hizmet veren yüzlerce hatta binlerce anket firması olduğunu görebilirsiniz. Eğer zamanınızı ayırıp online anket doldurma işine girecekseniz mutlaka güvenilir firmalar ile çalışmalısınız. Çünkü geçmişte bu işi yapan binlerce kişi anket başı yüksek ücret ödeme vaadi ile kandırılmış, daha sonra hak ettiği ücretler maalesef ödenmemiştir. Bu sebeple uzun süredir hizmet veren ve güvenilir firmalar ile çalışmak yararınıza olacaktır. Şuan sektörde en çok güvenilen ve tercih edilen anket firmalarının başında yerli seçenek Napolyon, yabancı seçenek ise MOBROG firmaları gelmektedir. Bu iki firma ile ilgili kısa bilgiler verelim.

Napolyon anket sistemi

Yerli anket firmalarından en yaygın ve güvenilir olanlarından biri olan Napolyon, yıllardır online anket sektöründe hizmet vermektedir. Birçok büyük firma ve anketörün seçimi olan firma üyelerin ödemelerini eksiksiz ve zamanında yapmaktadır. Üyelerine gönderdiği anket başına NAP puan veren ve bu puanların belirli sayıya ulaşması ile üyelerin banka hesaplarına ödeme yapan Napolyon, sürekli iş hacmine sahiptir ve güvenilir bir anket firmasıdır.

MOBROG anket firması

Merkezi Almanya’da olan ve dünya çapında hizmet veren MOBROG, dünyanın en güvenilir anket firmaları arasında yer almaktadır. Dünya çapında binlerce müşterisi ve milyonlarca üyesi olan firma, üyelerine hemen her gün  1 yada 2 anket çözme fırsatı sunuyor. Anket başı ücretler Euro para birimi ile yapılıyor ve anket başı kazanç 1-5 Euro arasında olabiliyor. Özellikle ülkemizde MOBROG firması ile çalışmak oldukça kazançlı bir ek iş haline gelebiliyor.

Anket doldurarak para kazanma işine bu iki firmaya üye olarak başlayabilirsiniz. Daha sonra diğer anket firmaları ile ilgili detaylı araştırmalar yaparak çalıştığınız firma sayısını arttırabilir ve kazancınızı katlayabilirsiniz. Ancak belirtmekte fayda var; anket doldurma işi ile sadece günlük harçlığınızı kazanabilirsiniz. Yüksek kazançlar beklemek maalesef hayalden öteye geçemeyecektir.Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir