Adsense İle Para Kazanma Rehberi(Detaylı anlatım)

adsense ile para kazanmak
Paylaş

İnternetten para kazanmak istiyorsanız, Adsense ile para kazanma rehberimizi mutlaka inceleyin. Kesin kazandıran yöntemler ile sizde kazanacaksınız.

Zamanının büyük bir bölümünü bilgisayar başında geçirenler için internetten para kazanmak oldukça uygun ve doğru taktikler ile kazançlı bir seçenektir. İnternetten para kazanmanın bir çok yöntemi vardır. Bu yöntemler genellikle başarı ile sonuçlansa da başarısızlıkla sonuçlanan girişimler de oldukça fazladır. Para kazanmak için ne yapabilirim diyenler için en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan Adsense ile para kazanma yöntemini, işin incelikleri ve mutlaka dikkat edilmesi gereken püf noktaları ile inceliyoruz.

Adsense nedir ?

Adsense, dünyanın en büyük arama motoru olan Google’ın reklam servisidir. İnternette bir sitede dolaşırken gördüğünüz reklamların yüzde 70-80’i Google Adsense tarafından gösterilmektedir. Geçtiğimiz yıllarda yeni büyümeye başlayan Adsense, gelişen teknoloji ve internetin yaygın olarak kullanılması ile birlikte oldukça büyük bir reklam ağı haline gelmiştir. Tüm dünya çapında hergün milyarlarca insana reklam gösteren ve böylece firmaların ve markaların hızlı büyümesini sağlayan Adsense, geniş müşteri ve kullanıcı ağına her geçen gün yenisini eklemektedir.

Adsense’ye kayıt olabilen iki çeşit kullanıcı vardır. Bunlardan biri reklam verenler, diğeri ise reklam yayıncılarıdır. Reklam veren kullanıcılar markasının veya ürününün reklamının yayınlanması için Adsense’ye başvurur. Yapılan başvuru değerlendirilir ve reklam kurallarına uygun olan reklamlar reklam yayıncıları tarafından yayınlanmak üzere hazırlanır.

Adsense’ye nasıl kayıt olunur ?

Adsense’ye kayıt olabilmek için öncelikle kendinize ait bir Gmail hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bir Gmail hesabınız var ise o hesap ile kayıt olabilir, veya yeni bir Gmail hesap oluşturun. Kişisel bir Gmail hesabınız var veya yeni kayıt yaptıysanız gelelim Google Adsense kayıt olma işlemine.

Reklam yayıncısı olmak için öncelikle Google Adsense kayıt sayfasına giderek sisteme kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt işlemi yaparken bilgileri tam vermeli ve bilgilerin doğruluğundan mutlaka emin olmalısınız. Tüm kayıt formunu doldurarak başvuru yapmanızın ardından başvurunuz kabul edilerek Adsense hesabınıza yönlendirileceksiniz. Buraya kadar geldiyseniz tebrikler. Artık bir Adsense reklam yayıncısı adayısınız. Adayısınız diyoruz, çünkü henüz Adsense’den para kazanma şansınız maalesef yok. Öyleyse para kazanmak için yapmanız gerekenlere geçelim.

Adsense ile nasıl para kazanılır ?

Adsense ile nasıl para kazanılır?

Adsense’den para kazanmak için ilk adımı attıktan sonra ikinci ve en önemli adımı atıyoruz. Öncelikle belirtmeliyiz ki adsenseden para kazanmak için bir web sitesi veya blog sahibi olmanız gerekmektedir. Bunlardan herhangi biri olmadan Adsense ile para kazanmak mümkün değildir. Adsense yayıncılarına iki çeşit para kazanma seçeneği sunmaktadır. Bunlardan birincisi gösterim başı kazançlar, ikincisi ise tıklama başı kazançlardır.

Gösterim başı kazançlar adsense reklamlarını kaç kişiye, kaç kez gösterdiğinize göre hesaplanan kazançlardır. Sitenizin veya bloğunuzun günlük hit durumuna göre reklam gösterimi yapılmakta ve bu gösterimler Google tarafından otomatik olarak sayılmaktadır. Günün sonunda toplam reklam gösterimine göre gösterim başı reklam geliri hesaplanarak Adsense hesabınıza yansıtılmaktadır. Günlük gösterimler küçük gecikmeler ile anlık olarak reklam panelinizden gösterilmektedir.

Tıklama başı kazançlar ise Adsense ile para kazanmanın temelini oluşturmaktadır. Gösterimlere göre çok daha kazançlı olan bu yöntem reklam yayıncılarının asıl gelir kaynağıdır. ”Siteye gelen ziyaretçi neden reklama tıklasın ki?” diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü Google sitenize gelen ziyaretçilerin geçmişte ne gibi aramalar yaptığını, hangi ürünler ile ilgilendiğini ve hangi bölgede yaşadığını biliyor. Bu sayede sitenizde gösterilecek reklamlar ziyaretçilerin tercihlerine göre seçiliyor ve Google reklamlarına tıklama oranı bu sayede çok yüksek oluyor.

Adsense’de yer alan her reklamın veya anahtar kelimenin TBM, yani tıklama başı maaliyet dediğimiz bir değeri vardır. Bu değerlere göre sitenizde yayınlanan reklamlara yapılan tıklama başı para kazanırsınız. TBM ne kadar yüksek olursa adsense kazancı o kadar fazla olacaktır.

Adsense ile para kazanmanın püf noktaları

Adsense ile para kazanmak için mutlaka dikkat edilmesi gereken püf noktalar vardır. Bunlardan ilki sitenizin veya bloğunuzun tamamen özgün olmasıdır. Google kullanıcılarına ve reklam verenlere daha iyi bir hizmet sunmak amacı ile özgünlüğe maksimum seviyede önem vermektedir. Özgün olmayan, kopya veya spam içerik barındıran blog yada siteler Adsense onayı alamazlar ve reklam gösterimi yapamazlar. Ayrıca cinsel içerikli siteler ve sağlık ile ilgili ürün satışı yapan siteler de Adsense onayı alamayacaktır.

Para kazanmanın bir diğer püf noktası ile güncel olmaktır. Sitenizin mutlaka güncel olması ve işe yarar bilgiler sunması gerekmektedir. Düzenli içerik girişi olmayan, güncel konuları ve en çok aranan konuları içermeyen sitelerin de para kazanması mümkün değildir.

Dikkat edilmesi gerekenler

Adsense tanımı, kayıt işlemi, püf noktalar derken rehberimizin sonuna yaklaşıyoruz ve Adsense kullanımında dikkat edilmesi gerekenleri açıklıyoruz. Adsense reklam yayıncıları kesin olarak belirtilmiştir ki sitelerinde kendi reklamlarına tıklayamazlar. Kendi reklamlarına tıklama işlemi Google tarafından geçersiz tıklama olarak sayılır ve bu işlemin tespiti durumunda Adsense hesabınız devre dışı bırakılır. Ayrıca bir kişi birden fazla adsense hesabı açamaz veya kullanamaz. Bu durumun tespit edilmesi halinde hesaplar kapatılarak ücret ödemesi yapılmaz.Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir