Mark Zuckerberg Duyurdu; Libra Coin Yıl Sonunda Kullanıma Sunulacak

libra coin nedir
Paylaş

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, yeni kripto para birimi Libra’nın yıl sonunda kullanıma sunulacağını duyurdu.

Haziran ayında ilk duyurunun yapılması ile bir çok para kuruluşu ve başta ABD Başkanı Trump’ın da eleştirdiği kripto para birimi Libra ile ilgili bir açıklama yapıldı. Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook’un yeni kripto para birimi olarak geliştirilen Libra Coin ile ilgili bir açıklama yaptı.

Zuckerberg’in açıklamalarına göre Facebook, Libra’nın testlerine başladı ve bu testler önümüzde ki günlerde daha da hız kazanacak. Eleştirilerin yanında bir çok büyük kuruluşun da desteklediği Libra, bu yılın sonunda ise kullanıma sunulacak. Konu ile ilgili Zuckerberg şu açıklamayı yaptı;

“Hindistan’da bir testimiz var. Meksika’da ve bunun yaygınlaşması için bir sürü başka ülkede çalışıyoruz. Amacımız bu yılın sonundan önce Libra’nın mevcut para birimlerinin olduğu pek çok yerde ortaya çıkmasını sağlamak.”

Ayrıca Zuckerberg, Libra ekosistemi ve gelecekte bu ekosistemi nasıl genişletmeyi planladıklarından da bahsetti. Facebook CEO’su Libra girişimi etrafında daha büyük ve daha egzotik bir projeleri olduğunu açıkladı.

Tüm bunların yanında Libra Coin ile ilgili ortaya çıkabilecek yasal sorunlar ise tüm detayları ile inceleniyor ve kripto para biriminin kullanıma sunulmasından sonra doğabilecek her türlü yasal yükümlülük Facebook yetkilileri tarafından ince elenip sık dokunuyor.Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir