YSK Zabıt Katipliği Alımı İçin Son Gün 21 Ekim

ysk zabit katibi alimi
Paylaş

Yüksek Seçim Kurulu geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilan ile toplamda 153 zabıt katibi alımı yapılacağını açıkladı. Başvuru için son gün 21 Ekim.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) geçtiğimiz günlerde bir ilan yayımlayarak kurum bünyesinde istihdam edilmek üzere 153 zabıt katibi alınacağını duyurdu. Zabıt katipliği başvuruları 14 Ekim’de başladı ve 21 Ekim Pazartesi günü sona erecek.

En az lise mezunu adayların başvurabileceği zabıt katibi alımına katılacak adayların karşılaması gereken şartlar ise şöyle;

  • 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak .
  • İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, yapılacak sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartını taşımak.
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak .
  • 2018 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSS94 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak.
  • En az lise mezunu olmak.
  • Askerlik görevini tamamlamış olmak.

Zabıt katipliği başvurusu nasıl yapılacak?

Gerekli şartları sağlayan ve zabıt katipliği başvurusu yapmak isteyen adayların, YSK’nın resmi internet sitesi (www.ysk.gov.tr) üzerinden form doldurarak kuruma online olarak göndermesi gerekiyor. Kurum internet sitesinde bulunan elektronik form harici posta, mektup ve benzeri yollar ile başvuru yapılamayacaktır.

Zabıt katibi ilanı başvuru kılavuzu için TIKLAYINPaylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir