İŞKUR KPSS Şartsız Güvenlik Görevlisi ve Bekçi Alımı İlanı Yayınladı

işkur bekçi alımı ilanı, bekçi alımı şartları
Paylaş

İŞKUR, 1-14 Ağustos tarihleri arasında geçerli olmak üzere güvenlik görevlisi ve bekçi alımı ilanı yayınladı.

İş ve İşçi Bulma Kurumu (İŞKUR), yayınladığı ilanlar ile işsiz vatandaşları istihdam etmeye devam ediyor. Son olarak KPSS şartsız en az lise mezunu güvenlik görevlisi ve bekçi alımı ilanı yayınlayan İŞKUR, başvuru tarihlerini 1 Ağustos ile 14 Ağustos arası olarak belirledi. Bu ratihler arasında aranılan niteliklere uyan kişiler ilgili işlere başvuru yapabilecek ve yapılan değerlendirmenin ardından uygun birimlere yerleştirilecek.

Türkiye genelinde yaklaşık 30 ilde ihtiyaç duyulan güvenlik görevlisi ve bekçi, işkur tarafından açılan İşkur güvenlik görevlisi ve bekçi alımı ilanı ile istihdam edilecek. 714 güvenlik görevlisi ve 37 bekçinin işe alınacağı ilanlara, başta İstanbul, Ankara, Konya ve İzmir olmak üzere bir çok ilde başvuru yapılabilecek. Güvenlik görevlisi ilanına başvuracak adayların en az lise, bekçilik ilanına başvuran adayların ise en az ilk okul mezunu olması gerekiyor. Ayrıca başvuru yapacak adayların İŞKUR tarafından belirlenen diğer şartları da karşılayabilmesi gerekiyor.

Güvenlik görevlisi ve bekçilik için başvuru şartları

 • İŞKUR’a kayıtlı olmak,
 • Özel Güvenlik kimlik kartına sahip olmak (Güvenlik görevlisi)
 • Tercihen lise ve dengi okul mezunu olmak, (Güvenlik görevlisi)
 • En az ilkokul mezunu olmak (Bekçi)
 • 24 Saat esasına göre Vardiyalı çalışma ve dış mekân çalışmasında engel bir durumu olmadığına bakmak,
 • Askerlik görevini tamamlamış olmak,
 • Diksiyonu düzgün iletişim kabiliyeti yüksek olmak, (Güvenlik görevlisi)
 • Adli sicil kaydı olmamak,
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut özrü veya bulaşıcı hastalığı bulunmamak.
 • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
 • 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

Nasıl başvuru yapılır?

Gerekli şartları karşılayan ve başvuru yapmak isteyen adaylar, İŞKUR resmi internet sitesinden başvuru yapabilecekler. Başvurular 1 Ağustos 2019 tarihinde başlayacak ve 14 Ağustos 2019 tarihinde sona erecek. İstihdam edilen adaylara İŞKUR tarafından bilgi verilecek.

İŞKUR güvenlik görevlisi ilanları için TIKLAYIN

iŞKUR bekçi alımı başvurusu için TIKLAYIN

Güncel İşkur ilanlarından hemen haberdar olmak ve ilanlara başvurmak için sitemizin sol alt köşesinde bulunan butona tıklayarak abone olabilirsiniz.Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir