25. Dönem PÖH Alımı Detayları Belli Oldu

Paylaş

Polis Akademisi Başkanlığı 2019 yılı 25. dönem PÖH alımı detayları belli oldu. İşte sınav giriş belgeleri ve POMEM katılım şartları.

25. dönem PÖH alımı ile ilgili Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda, PÖH alımı ön sağlık, spor ve sözlü mülakat hakkında şu ifadeler yer aldı;

”25. Dönem Özel Harekat POMEM Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylara ön sağlık kontrolü, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat uygulanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir. 

Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.  
Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.”

Seçmeler 1 Kasım’da (bugün) başlayacak

PÖH adayları Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 1 Kasım ‘dan itibaren seçim aşamalarına alınacak. Seçim aşamalarına alınan adaylar önce ön sağlık muayenesine, daha sonra spor ve parkur seçmelerine ve son olarak da sözlü mülakata alınacak.

25. dönem PÖH alımı ile ilgili Polis Akademisi duyurusu için TIKLAYINPaylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir