Hediye Sepeti Hazırlayıp Satarak Para Kazanmak İster misiniz?

Paylaş

Yaratıcı ve el becerisi yüksek biri iseniz, özel günler için hediye sepeti hazırlayıp satarak para kazanabilirsiniz.

Ek iş veya evde çeşitli işler yaparak para kazanmanın bir çok yolu vardır. Bu yollardan bir tanesi ise çeşitli ürünler yaparak bunları satmaktır. Diğer ek iş modellerine göre daha kazançlı olan bu iş modeli, el becerisi ve yaratıcılık gerektirmektedir. Yıllardır çeşitli duvar süsleri, bileklikler, takılar ve kolyeler yapıp satarak binlerce insan para kazanıyor ve ev bütçesine katkıda bulunuyor.

Hediye sepeti hazırlayıp satarak para kazanmak için bir miktar sermayeye ihtiyacınız olacak. Çünkü hazırlayacağınız sepetin tüm gereçlerini siz satın alacaksınız ve bu ürünleri birleştirip üzerine kar koyarak satacaksınız. İlk etapta 2- yada 3 sepet yapacak kadar malzeme alın ve bu sepetlerin satışından kazandığınız paranın bir kısmını yine malzeme alımı için ayırın. Malzemeleri seçerken mutlaka birbiri ile uyumlu, ilgi çekici ve çok pahalı olmayan ürünler tercih edin. Ucuz ürünler seçerek oluşturacağınız sepetleri ucuza satabilir, satışların iyi olması ile sürümden para kazanabilirsiniz.

Hediye sepeti yapmak için gerekli sarf malzemeler

1- Uygun boyda bir sepet
2- Sepeti süslemek için renkli kurdele
3- Sepeti kaplamak için şeffaf jelatin
4- Makas ve maket bıçağı
5- Paket bandı

Tüm bu sarf malzemeleri temin ettikten sonra sepetin içine eklenecek ürünler tamamen sizin kişisel zevkinize ve tercihinize kalmış durumda. Sepet içeriği ve dizaynı için internette ki bazı ürünlerden ilham alabilir, kendinize yeni fikirler edinebilirsiniz. Ancak kesinlikle daha önce yapılmış modelleri ve süslemeleri tercih etmemelisiniz. Çünkü daha önce yapılmış hediye sepetlerini taklit etmek, kendinize kendi elinizle rakip bulmak demektir. Bu durumda o ürünü satmanızı zorlaştıracaktır ve hem emeğiniz hemde sermayeniz boşa gidecektir.

Nasıl satış yapacaksınız?

Yaptığınız hediye sepetlerinin net ve canlı fotoğraflarını çekerek bu fotoğrafları sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu tarz ürünlerin satışının yapıldığı çeşitli Facebook gruplarında veya İnstagram sayfalarında paylaşımlar yaparak satış yapabilirsiniz. Bunun yanında ürünlerinizin beğenilerek satılmaya başlamasından sonra bir kişisel blog açarak ürünlerinizi orada sergileyebilir, satabilir ve hatta yeni özel siparişler alabilirsiniz.Paylaş

2 Comments on “Hediye Sepeti Hazırlayıp Satarak Para Kazanmak İster misiniz?”

  1. Merhaba. Ben neslihan. Ankarada öğenciyim ihtiyaçlarımı karşılamak için bu tarz bir iş yapmak istiyorum. Elim çok pratik ve hızlıdır.
    Bana olumlu veya olumsuz dönüş yaparsanız sevinirim.
    Hoşçakalın.
    İyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir