Girişimcilerini Zengin Edebilecek Zekice İş Fikirleri

zekice iş fikirleri
Paylaş

İş kurmak isteyen girişimciler için, girişimcisini zengin edecek zekice ve kazançlı iş fikirlerini derledik.

İnsanın hayatında bir kaç defa şans karşısına çıkar, iyi değerlendirilirse çok güzel sonuçlar ortaya çıkar gerçeği defalarca görülmüştür. Binlerce kişi kendi işini kurmak ve işlerini büyütmek hayali ile bazı sektörlere katılmakta, bazıları başarılı olurken bazıları maalesef hüsranla sonuçlanmaktadır. Araştırmalara göre iyi bir strateji, iş planı ve pazar araştırması yapmadan faaliyete geçen işletmeler kısa ömürlü oluyor ve girişimcisine zarar ettiriyor. Bu sebeple herhangi bir sektörde bir işe başlamadan önce mutlaka bu üç etkeni göz önünde bulundurun ve hazırlıklarınızı tam olarak yapın.

Tüm bu etkenleri göz önünde bulundurarak girişimcisi olabileceğiniz sektörleri incelemeye geçebiliriz.

1. 3D yazıcı teknolojisi ile üretim yapmak

3D yazıcı ile üretim yapmak

Teknolojinin gelişmesi ile hayatımıza giren ve kullanımı gün geçtikçe daha büyük sektörlere yayılan 3D yazıcılar, dilediğimiz bir çok ürünü daha kısa sürede daha ucuza mal etme fırsatı sunuyor. Geçtiğimiz yıllarda daha basit malzemelerin üretimini yapan 3D yazıcılar ile günümüzde çeşitli organ ve kemik yapımı bile yaygınlaşmaya başlamış durumda. Zekice bir iş fikri peşindeyseniz ve yeterli birikiminiz var ise 3D üretim laboratuarı kurabilir ve talebe göre ürün üretimi yaparak para kazanabilirsiniz.

2. Akıllı telefon uygulaması geliştirmek

Akıllı telefon uygulaması geliştirmek

Akıllı telefonlar gün geçtikçe olağan üstü bir hızla gelişiyor ve hayatımızda daha fazla yer edinmeye başlıyor. Genç yaşlı hemen herkeste bulunan akıllı cep telefonları çeşitli uygulamalar ile desteklenerek hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Örneğin sağlıklı bir yaşam için adımsayar, karanlıkta kullanmak üzere tasarlanmış bir cep feneri uygulaması ve daha bir çok uygulama cep telefonlarımızda kendine yer edinmiş durumda. Eğer bu işlerden anlayan biriyseniz ve bu işlere ilgi duyuyorsanız, daha önce yapılmamış uygulamalar tasarlayarak para kazanma fikri tam size göre bir fikir olabilir.

3. Online oyun programcılığı

Online oyun programcılığı

Oyun oynamak günümüzde çocuklar kadar yetişkinlerin de çokça yaptığı aktivitelerin başında geliyor. Bir çok oyun programcısı tasarladığı bir oyunun oldukça iyi işler ortaya çıkaracağını bilmeden tasarlıyor ve sonunda başarıya ulaşabiliyor. Mesela geçtiğimiz yıllarda tüm dünyada en çok oynanan oyunlardan olan Candy Crash, Clash Of Clans ve PUBG gibi oyunlar hazırlanırken bu denli başarılı olacağı kestirilemezdi. Ancak kaliteli bir arayüz, iyi bir çalışma ve reklam politikası ile bu oyunlar girişimcilerine çok ciddi paralar kazandırdı ve kazandırmaya devam ediyor.

4. Kitap kafe açmak

Kitap kafe açmak

Son yılların en çok dikkat çeken girişimlerinden biri ise kitap kafe açmaktır. Kitabınızı alıp bir kafeye giderek çayınızı yudumlarken kitap okumak ve asla rahatsız edilmemek istiyorsanız gideceğiniz tek adres bir kitap kafedir. İşte böyle düşünen binlerce kişi günümüzde kitap kafeye giderek sakin ortamın tadını çıkarıyor ve manzara eşliğinde kitap okumanın tadını çıkarıyor. Bulunduğunuz il yada ilçede böyle bir mekan yok ise özellikle güzel bir manzaraya sahip bölgede böyle bir kitap kafe açmak size güzel paralar kazandırabilir.

5. Organik sebze ve meyve üreticiliği

Organik sebze-meyve yetiştiriciliği

Geçtiğimiz yıllarda tarlalarda üretilen sebze ve meyvelerin yerini gelişen endüstri ile endüstriyel ürünler aldı. Ancak bu ürünler toplum tarafından çok severek ve isteyerek tüketilmiyor. Bunu farkeden bir kaç girişimci yeniden organik tarıma yönelerek organik ürünler üretti ve bu ürünlere toplumun tepkisi oldukça pozitif oldu. Son yıllarda gittikçe popülerleşen organik ürünler, endüstriyel ürünlere göre daha fazla talep görüyor ve girişimciler neredeyse ürünleri yetiştirmekte zorlanıyor. Bu gelişmeler göz önüne alındığında organik sebze-meyve üreticiliği yapmak oldukça kazançlı ve zekice bir iş fikri olarak öne çıkıyor.Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir