Düşük Sermaye İle Yapılabilecek İş Fikirleri

düşük sermaye ile yapılabilecek iş fikirleri
Paylaş

Bir miktar sermayeniz ve değerlendirmek istiyorsanız düşük bir sermaye ile yapılabilecek iş fikirlerini inceleyip değerlendirerek kendi işinizin sahibi olabilirsiniz.

Kendi işini kurmak ve işlerini büyütebilmek, bir çok kişinin en büyük hayalidir. İş kurmak isteyen milyonlarca kişi çeşitli girişimcilik modelleri ve sektörlerde faaliyet göstermekte, bazıları başarılı olurken bazıları maalesef başarısız bir girişim olmaktadır. Başarısız sonuçlanan girişimlerin çoğu, işe plansız ve programsız olarak başlamaktan kaynaklanmaktadır. Bu sebeple düşük sermaye ile yapılabilecek iş fikirlerine geçmeden önce, kendi işinizi kurmak için iyi bir plan ve program yapmanız gerektiğini hatırlatmakta fayda görüyoruz.

Düşük sermaye ile yapılabilecek işler ilk etapta çok fazla para kazanma imkanı sunmasa da ilerleyen zamanlarda oldukça iyi paralar kazandırabilir. İş dünyasında buna benzer binlerce örneğe rastlamak mümkündür. Günümüzde ülke çapında hizmet veren firmaların birçoğu küçük sermayeler ile kurulmuş işletmelerdir. Ancak büyümelerini ve daha fazla kazanmalarını sağlayan en büyük faktör, o dönemde kimsenin yapmadığı yani yaygın olmayan işleri yapmaları veya yaygın olsa bile diğerlerinden daha iyi yapmalarıdır. Şimdi iyi bir değerlendirme ve düşük bir sermaye ile çok para kazandırabilecek iş fikirlerine geçelim.

1. Oto yıkama ve aksesuar dükkanı açmak

Oto yıkama dükkanı açmak

Oto yıkama dükkanları arabalar olduğu sürece ölmeyecek, çalışacak işletmelerdir. Yaygın olmasına karşılık iyi iş çıkartan yıkamacılar müşteriler tarafından daha çok tercih edilecektir. Neredeyse her mahallede bulunan oto yıkama dükkanları yaz aylarında daha fazla olmak üzere kış aylarında da çalışabilme potansiyeline sahiptir. Dükkanın yeri ve bulunduğu caddenin trafik yoğunluğu uygun ise oto yıkama dükkanı açmak oldukça kazançlı bir tercih olabilir. Detaylı işleri severim ve iyi yaparım diyorsanız, franchising sistemi ile veya kendi markanızı oluşturarak düşük sermaye ile oto yıkama ve aksesuar dükkanı açabilirsiniz.

2. Yeni nesil lokmacı dükkanı açmak

Yeni nesil lokmacı açmak

Geleneksel tatlımız lokma son yıllarda sosyal medyanın da etkisi ile oldukça popüler bir hal aldı. Tabi yeniden popüler olan lokma bildiğimiz klasik lokma tatlısı değil. Çikolata ve çeşitli malzemeler ile takviyelenmiş yeni nesil lokmalar, genç yaşlı bir çok kişinin beğenisini topluyor. Özellikle turistlerin çok beğendiği ve her fırsatta bir lokmacıya gittiği göz önünde bulundurulur ise yeni nesil lokmacı açmak gayet kazançlı bir fikir gibi görünüyor. Fakat lokmacı açmak için gerekli malzeme ve diğer giderler düşük sermayenin biraz üzerine çıkabiliyor. Bu gibi durumlarda ise girişimciler çeşitli hibe ve yardımlardan faydalanabiliyor.

3. Takı ve bijuteri mağazası açmak

Takı mağazası açmak

Çeşitli kolyeler, küpeler ve diğer takılar binlerce yıldır insanların kullanımında ve kullanılmaya devam ediyor. Geçmiş yıllarda sadece kadınların ilgisini çeken kolye, bileklik ve benzeri aksesuarlar günümüzde erkekler tarafından da çokça kullanılan takılar girişimcilerin dikkatini çekmeyi başardı. Düşük sermaye ile yapılabilecek işlerden bir tanesi olan takı mağazası açmak, son yıllarda bir çok girişimcinin tercihi oluyor. Ancak bu girişimlerin hepsi maalesef başarı ile sonuçlanmıyor. Dükkanın açılacağı yer, ürün seçimi ve marka seçimi devamlılık konusunda oldukça etkili oluyor.

4. Cep telefonu aksesuarları dükkanı

Aksesuar ve telefoncu açmak

Gelişen teknoloji ile hayatımızın bir parçası olan cep telefonları, gereksinim duyduğu çeşitli aksesuarları ile birçok girişimciye kendi işini kurma fırsatı sunuyor. Yapılan araştırmalara göre tüm dünyada cep telefonun satışının yaklaşık 8 katı kadar da aksesuar satışı yapılıyor. Bu oran ülkemizde de değişmiyor ve aksesuar satışının oldukça yüksek olduğu biliniyor. Bu sebeple cep telefonu aksesuarları dükkanı açma fikri en kazançlı ve sürekliliği olan fikirlerden bir tanesi haline geliyor. Düşük sermaye ile iş kurmak istiyorsanız ve bu sektöre karşı biraz ilginiz varsa, bu pastadan sizde payınıza düşen parçayı alabilirsiniz.

5. Halı ve koltuk yıkama dükkanı açmak

Halı ve koltuk yıkamacı açmak

Evlerin vazgeçilmez eşyaları halılar ve koltuklar kullanıldıkça kirleniyor. Kirlenen koltuk ve halıların ise yıkanması zorunlu hale geliyor. Eskiden halı yıkama işi kadınların kendi imkanları ile yapılırken, günümüzde halı yıkama firmaları tarafından yapılabiliyor. Zamanı olmayan veya uğraşmak isteyen milyonlarca kişi ise koltuk veya halılarını yıkatmak için halı yıkamacı arayışına giriyor. Düşük sermaye ile iş kurmak istiyorsanız uygun bir bölge seçerek bir halı ve koltuk yıkama firması açabilirsiniz. Firmanızı açtıktan sonra internette çeşitli reklamlar vererek müşteri toplayabilir ve işlerinizi hızlıca büyütebilirsiniz.Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir