Waffle Dükkanı Açmak İçin Gerekli Şartlar ve Bayilik

waffle dukkani acmak icin gerekli sartlar ve bayilik
Paylaş

Waffle dükkanı açmak için gerekli şartlar nelerdir ? Nelere dikkat etmek gerekir ? İşleri büyütmenin püf noktaları nelerdir? sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Son yılların yükselen yıldızı olan ve neredeyse herkes tarafından sevilen Waffle, özel bir hamur, çikolata, çeşitli meyveler ve şekerli süslemelerden oluşan bir tatlı çeşididir. Tatlı sevenlerin damak tadına hitap eden bu tatlı, son yıllarda sosyal medyanın da etkisi ile hızlı bir büyüme yakalamış ve popülerliği günden güne artmaktadır. Özelikle gençler arasında bir hayli popüler olan bu tatlıya duyulan ilgi ise girişimcilerin iştahını kabartmaktadır. Günden güne büyüyen ve lezzetli olması sebebi ile popülerliği hiç bitmeyecek gibi görünen Waffle işine girerek sizde bu sektörde yerinizi alabilir ve para kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

Waffle dükkanı açmak

Özellikle kalabalık cadde üzerlerinde, gençlerin yoğunlukla bulunduğu yerlerde veya AVM’lerde bir Waffle dükkanı açmak girişimcisine oldukça iyi paralar kazanıyor. Dükkanda kullanılacak malzemeler küçük olduğu için, çok büyük bir çalışma alanına ilgi duyulmayan Waffle dükkanları küçük ve şirin yerler olabilir. Dükkan açmak için ihtiyacınız olan minimum dükkan genişliği 35-40 metrekare arasında değişiyor. Tabi ki imkanınız varsa daha büyük bir dükkan bulmak hem sizin için hemde müşterileriniz için daha iyi olacaktır. Açılacak dükkanın genişliğine göre ise maliyet artıyor veya azalıyor.

Waffle dükkanı açmak için iki seçeneğiniz var. Bunlardan birincisi kendi markanızı oluşturmak, ikincisi ise herhangi bir markanın bayiliğini almak.

Kendi waffle markanızı oluşturmak

Kendi markanızı oluşturmak ve dükkanı sıfırdan yaratmak ikinci seçeneğe göre biraz daha uğraş isteyen ve masraflı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Kendi markanızı oluşturmak için öncelikle yapmanız gereken markanıza bir isim ve logo bulmak. İsim ve logo bulurken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise akılda kalıcı ve dikkat çekici olması. Marka ve logo bulduktan sonra sıra dükkan bulmaya geldi. Bulacağınız dükkan insanların yoğunlukla kullandığı cadde üzeri bir yer, üniversitelere ve üniversite öğrencilerinin yaşadığı bölgeye yakın bir yer veya AVM içi bir dükkan olabilir. Bu üç seçeneğin haricinde bulunacak dükkanlar bir maceraya atılmak olur ve işler zamanla kötü gidebilir.

Waffle dükkanı açmak

Dükkan bulduktan sonra sıra iç ve dış dizaynı yapmaya geldi. Daha önce bulduğunuz isim ve logo ile önce ilgi çekici bir tabela yaptırmak gerekiyor. İç dizayn ise en önemli konuların başında geliyor. Waffle dükkanı dizaynı çok dikkat edilmesi gereken ve mümkünse profesyonel dokunuş gerektiren bir detaydır. Dükkan boğucu olmamalı, çalışma alanı bakımından rahat olmalı ve müşteriler için konfor sunmalıdır. Bu önerileri dikkate alarak dükkanın iç dizaynını yaptıktan sonra dükkan için gerekli malzemeler alınarak açılışa hazır hale getirilebilir. Açılıştan sonra iyi bir reklam yapmak ve çeşitli kampanyalar düzenlemek insanların markanızı tanımasını kolaylaştıracaktır.

Waffle bayiliği veren firmalar ile çalışmak

Kendi markanızı oluşturma seçeneği size cazip gelmedi ise Waffle dükkanı bayiliği veren firmalar ile çalışmak sizin için en doğru seçenek olacaktır. Birçok firma isim hakkı bedeli ve yatırım masrafı dahilinde anahtar teslim waffle dükkanı kurmakta ve kısa süre içinde faaliyete geçirmektedir. Bayilik sistemi ile waffle dükkanı açmak kolay ve zahmetsiz bir yatırımdır. Size sadece resmi ve mali işlemleri yapmak kalır. Bayilik veren firmalar dükkan kurulumunun ardından satılacak ürünlerin tedariğini de kendisi yapmaktadır. Böylece ürün devamlılığı ve uygun fiyat garantisi tüm bayilere kurulum aşamasında verilmektedir.Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir