Playstation Cafe Açmak Kazançlı mı?

playstation cafe açmak
Paylaş

Playstation cafe açmak isteyenler için, ne kadar sermaye gerekir, şartlar nelerdir, playstation cafe dekor seçimi ne kadar olmalı ve playstation cafe saat ücreti nedir? sorularını detaylı bir şekilde cevaplıyoruz.

90’lı yılların başında ortaya çıkan ve o günden bu güne oyun tutkunlarının en çok tercih ettiği oyun konsollarının başında gelen Playstation, çocuk yetişkin bir çok kişi tarafından çok seviliyor. Yüksek oyun konsolu fiyatı ve pahalı oyun cd’leri nedeni ile herkesin sahip olamadığı Playstation oyun konsollarına ulaşmanın en ucuz yolu ise Playstation Kafeler.

Evinde bu oyun konsoluna veya güncel oyunlara sahip olamayan milyonlarca oyun tutkunu, yakın çevrelerinde bulunan playstation kafelere giderek oyun oynama şansına sahip olabiliyor. Bu sebeple playstation kafe açmak son yıllarda girişimcilerin bir hayli ilgisini çekiyor.

Ancak playstation cafe açmak kolay ve kazançlı gibi görünse de bazı püf noktaları bilmek ve iyi bir iş planı yapmak gerekiyor. Bu yazımızda playstation kafe açma planı olanlar için sektörün zorluklarını, işin püf noktalarını ve iş maliyetini detaylı bir şekilde inceledik.

Playstation Cafe açmak için gerekli şartlar ve materyaller

Playstation Cafe dekoru

Playstation kafe açmak için öncelikle 100 metrekare veya üzeri bir dükkan bulmanız gerekiyor. Hem belediyelerin dükkan açma şartlarına hemde kullanım alanı olarak uygun şartlara sahip bir dükkan bulduktan sonra, aynı konutta ikamet eden komşulardan playstation kafe açılabilir imzası alarak belediyeye başvurmanız gerekiyor. Bulacağınız dükkan mutlaka geniş ve havadar olmalı. Ayrıca üniversite, lise yakını veya işlek bir cadde üzerinde olmalı.

Dükkan bulduktan sonra ise ihtiyacınız olan şey öncelikle playstation oyun konsolu ve bu konsolların oyun cd’leri. Daha sonra oyun konsolu sayısı kadar büyük ekran televizyon ve her televizyonun karşısında 1 adet çiftli veya 2 adet tekli oyun koltuğu. Koltuğun yan taraflarında ise küçük birer tabure. Tüm bu materyaller müşterilerin rahatı ve tekrar kafenizi tercih etmesi için oldukça önemli detaylar.

Alacağınız oyun konsolları mutlaka son sürüm olmalı, seçilecek oyun cd’leri ise güncel ve müşteriler tarafından en çok tercih edilen oyunlar olmalıdır. Oyun konsolunun bağlanacağı televiyonlar ise büyük ekran ve HD görüntü özelliğinde olmalıdır. Daha büyük ekran ve daha net görüntü oyun tutkunlarının vazgeçilmez tercihlerinden biri olmaktadır. Seçilecek koltuklar ise rahat ve dayanıklı olmalı.

Playstation cafe açma maliyeti nedir?

Kafe maliyeti dükkan büyüklüğüne ve makine sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama 100 metrekare bir alana sahip dükkan ve 7-8 oyun konsolu ile açılacak bir dükkanın maliyeti ortalama 60-70 bin TL olmaktadır. Kafe dizaynı ve çeşitli ekstralar ile bu maliyet bir miktar daha artabilir. Maliyeti biraz daha düşürebilmek için ikinci el playstation cafe malzemeleri alınabilir.

Playstation cafe açmak kazançlı mı?

Dışarıdan oldukça kolay ve kazançlı gibi görünse de iyi bir potansiyele sahip olmayan bir kafe maalesef kazandırmayacaktır. Ancak müşterileri kafeye çekebilecek çeşitli etkinlikler, kampanyalar ve duyurular ile işler arttırılır ise masraflar düşüldükten sonra aylık ortalama 3-6 bin TL arasında gelir elde edilebildiği ise bilinmektedir.Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir