Kendi İşini Kurmak İsteyenler İçin Girişimcilik Destekleri

girişimcilik destekleri
Paylaş

Kendi işinin sahibi olmak isteyenler için birçok sektörde girişimcilik destekleri ve hibe seçenekleri mevcuttur. İşte iş kurmak için faydalanabileceğiniz hibe ve destekler.

Maaşlı çalışan ve daha büyük idealleri olan bir çok kişi, kendi işini kurarak işinin patronu olmayı hedeflemektedir. İş kurmak ilk etapta kolay gibi gözükse de devamlılığı sağlamak bazı şartlarda oldukça zor olabilmektedir. Bir dükkan açmak veya iş kurmak için ilk ihtiyacınız olan şey sermayedir. İş kurduktan sonra, iyi bir iş planı ve düzenli bir çalışma disiplini ile işinizi devam ettirebilir ve işinizin patronu olabilirsiniz.

Sermaye haricinde ki tüm etkenler kişisel performans ve strateji ile alakalıdır. Ancak işyeri açmak için ihtiyacınız olan en önemli şeyi yani yeterli sermayeyi bulmak biraz zor olabilir. Bu gibi durumlarda çeşitli kuruluşların finanse ettiği girişimcilik destekleri, girişimcilerin en büyük desteğidir. Kendi işletmenizin sahibi olmak istiyorsanız, belirli şartları karşılayarak finans desteği alabileceğiniz kuruluşları inceleyelim.

KOSGEB

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi kısa adı ile KOSGEB, iş kurmak isteyen girişimcilere 50 bin TL’ye kadar hibe ve çeşitli girişimcilik destek kredileri sağlıyor. Devlet tarafından desteklenen finansman seçenekleri ile girişimcilerin ilk tercihlerinden biri olan KOSGEB, her yıl binlerce kişinin iş kurmak hayalini gerçekleştirmesine yardımcı oluyor. Hibe ve krediler ile ilgili daha fazla bilgi almak için KOSGEB’in resmi internet sitesi olan www.kosgeb.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kredi Garanti Fonu (KGF)

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin finansal problemlerini aşabilmek için oluşturulan KGF, sürdürülebilir girişimcilik fikirlerine destek veriyor. Programdan yararlanabilmek için öncelikle istenilen bilgileri kuruma iletmeniz ve dosyanızın oluşturulmasını beklemeniz gerekiyor. Dosyanız oluşturulduktan sonra onay alınması halinde KGF kredi borcunuza kefil oluyor. Daha fazla bilgi almak ve şartları incelemek için; www.kgf.com.tr

KOBİ AŞ. Finans Desteği

Özellikle genç girişimcilerin yeni fikirleri için kurulmuş olan fon, ülkemizin önde gelen iş insanları tarafından finanse ediliyor. İşletmesini büyütmek isteyen girişimcilerin fikirleri ile yatırım ortaklığı kuran iş insanları, girişimcilerin fikirlerini hayata geçirmenin yanında, bu fikirlerin kar ortağı olarak gelir elde etmeyi planlıyor. Eğer iyi bir fikrim var, hayata geçirmeme kazancımdan pay veririm diyorsanız KOBİ AŞ. sizin için uygun bir seçenek olabilir. Detaylı bilgi almak için www.kobias.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV)

Geleceğin en garanti işlerinin başında şüphesiz ki teknoloji sektörü geliyor. Her geçen gün gelişen teknoloji ise bunun en büyük doğrulayıcısı. Eğer teknolojiye karşı bir ilginiz ve yeteneğiniz var ise TTGV yani Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’na başvurarak, teknoloji ile alakalı girişimcilik projelerinize finanasal destek alabilirsiniz. Bilgi ve şartlar için; www.ttgv.org.tr

İŞKUR

Türkiye İş ve İşçi Bulma Kurumu (İŞKUR), iş ve personel arayanların yanı sıra, girişimci destekleri ile de girişimcilere iş kurma imkanı sağlıyor. İhtiyaca göre düzenlenen ve şartlara uygun olan herkesin talep edebileceği İşkur destekleri ile, kendi işinizi kurma hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için; www.iskur.gov.trPaylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir