Çiğköfte Dükkanı Açmak İçin Gerekli Bilgi ve Belgeler

Paylaş

Çiğ köfte dükkanı nasıl açılır? Çiğ köfte dükkanı açmak karlı mıdır? Dükkanınızı açmak için gerekli olan evraklar nelerdir sorularını sektörde yer almak isteyen girişimciler için derledik.

Son yılların en popüler girişimcilik sektörlerinden olan çiğköfte sektörü, geçtiğimiz yıl 13 bin yeni girişimcinin tercihi oldu. Çiğköfte dükkanı açmak çok büyük bir sermaye gerektirmeyen, herhangi bir mutfak becerisine ihtiyaç duymayan ve kolay bir iş seçeneğidir. Çiğköfte dükkanı açmak için iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlardan ilki kendi markanızı oluşturmak, ikincisi ise çiğköfte bayilik sistemi seçeneğidir.

Son yıllarda oldukça rağbet gören çiğköftecilik karlı bir yatırım gibi gözüküyor. Yıllar önce çiğköfte ya Güneydoğu Anadolu Bölgesine yolunuz düşerse yiyebileceğiniz ya da meşhur yerlerde servis edilen bir üründü. Son yıllarda özellikle büyük şehirlerde, her semtte hatta her caddede üç beş çiğköfteci bulmak mümkün.

Çiğköfte Dükkânı Açmak Karlı Mıdır?

Sayıları bu kadar arttığına göre karlı olsa gerek. Az bir maliyet ile kısa sürede kendini amorti edebilen bir sektör. Neden derseniz, bu devirde karın doyurmak kolay değil en az 10-15tl ye karnınızı doyuruyorsunuz. Bir çiğköfte dürüm ile öğün geçirebilirsiniz. Çiğköfte dürüm fiyatları ise ortalama 8 TL’den başlıyor, maliyeti ise yarı fiyatına. Bayilik alırsanız başlangıçta anlaşmanıza göre 500-750 kg çiğköfte firma tarafından gönderiliyor. Böyle olunca çiğköfte dükkânı açmak karlı görünüyor. Tabii birde dükkânın yeri çok önemli, bayilik alacağınız firma size her konuda yol gösteriyor.

Çiğköfte Dükkânı Açmak İçin Neler Gerekli?

Bu sektöre girmeye karar verdiyseniz eğer bayilik veren birçok firma var ve bunların hepsinin farklı şartları ve koşulları olabilir. Çiğköfte dükkânı açmak için en önemlisi yeriniz ve tanınmış bir firmadan alacağınız bayilik. Cadde üzeri, alışveriş merkezi gibi işlek bir yerde, şık döşenmiş, tanınmış bir bayilik açarsanız kısa sürede yatırımınızı kara çevirebilirsiniz. Dükkân kirası ve açılış masraflarından sonra kolaylıkla iki üç kişinin döndürebileceği bir iştir. Her ne kadar yakın zamanda gündeme gelmiş olsa da çiğ köftenin geçmişten gelen kültürel birikimi mevcuttur. Bu noktada bu işin ticari olarak yapılmasının yakın zamanda yoğunlaştığını belirtmek gerekmektedir. Şayet gerekli hususlara dikkat edilerek bir çiğ köftesi açılacak olursa; oldukça karlı bir iş olarak karışımıza çıkmaktadır.Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir