İşkur’dan Ev Hanımlarına Evde Ek İş Fırsatı

iskur evde ek is ilanları
Paylaş

Türkiye’nin en büyük iş ve işçi bulma kurumu İşkur, evde ek iş ilanları ile milyonlarca ev hanımına para kazanma imkanı sağlıyor. İşte tüm ülke genelinde İşkur evde ek iş imkanları.

Geçtiğimiz yıllarda ek gelir kaynağı olarak görülen ve çok sık tercih edilmeyen ek iş yapmak, günümüzde artan pahalılık ve zorlaşan hayat şartları ile neredeyse zorunlu hale geldi. Kadın, erkek, genç, yaşlı demeden bir çok kişi evde ek iş yaparak para kazanmak ve ev bütçesine katkıda bulunmak istiyor.

Son yıllarda ek işlere olan talebin farkında olan ve bu konu ile ilgili çalışmalar başlayan İŞKUR, evinden çalışmak isteyenlere ek iş imkanı sunarak bu ihtiyacı karşılamayı amaçlıyor. Firmaların çalışan maliyetini azaltmak ve karlılığı arttırmak amacı ile başvurduğu dışarıya fason iş verme yöntemi, hem ek iş arayanların hemde firmaların oldukça yararına olan bir durum. Firma fazla maaş, yeme içme, yol masrafı gibi ekstra masraftan kurtulurken, çalışanlara da evinden hiç çıkmadan evde ek iş yaparak kolay çalışma şartları ile para kazanma fırsatı doğuyor.

Yıllardır iş ve işçi arayanların ilk başvurduğu kurum olan İŞKUR, hazırladığı çeşitli projeler ile evde ek iş yapmak isteyenlere çeşitli ek iş fırsatları sunmaya devam ediyor. İşkur’da yer alan çeşitli iş ilanlarını alt başlıklar halinde inceleyelim.

Paketleme işi ilanları

Evde yapılabilecek ek işlerin başında paketleme işleri gelmektedir. Paketleme işleri, firmaların fazla sipariş olduğu dönemlerde siparişleri yetiştirebilmek için dışarıya fason iş vermesi ile oluşmaktadır. Normal kapasiteden daha fazla olan siparişlerin zamanında teslimini sağlamak amacı ile evde ek iş yapan kişiler ile iletişime geçen firmalar, ürünlerin zamanında paketlenerek müşterilere teslim edilmesini sağlamaktadır. Ek personel ihtiyacı olan firmalar İşkur’a kayıt yaptırarak, belirli zamanlarda çeşitli paketleme işi ilanları verebilmektedir. En çok verilen paketleme işleri türleri ise; balon paketleme, sabun paketleme, toka paketleme, boncuk paketleme, kalem paketleme gibi işlerdir.

Sayma ve katlama işleri

Paketleme işlerinden sonra en çok tercih edilen iş türü sayma ve katlama işleridir. Katlama ve sayma işleri paketleme işlerine göre biraz daha zahmetli ve uğraştırıcı işlerdir. Bu sebeple bu tür işlerde kazanç, paketleme işlerine göre daha fazla olacaktır. Çeşitli davetiye, broşür, katalog veya kartvizit basımı yapan matbaalar veya ajanslar, iş yoğunluğuna göre İşkur’dan ek personel talep etmektedir. İşkur’a ücretsiz kayıt olarak çeşitli sayma ve katlama işleri yapabilir, ek gelir elde edebilirsiniz.

Part-time iş ilanları

Mevcut işlerinizden kalan zamanlarda ve haftasonları çalışarak para kazanmak istiyorsanız, İşkur part-time iş ilanları tam size göre bir seçenek olabilir. Özellikle üniversite öğrencilerinin tercih ettiği yarı zamanlı işler ile günde bir kaç saat çalışarak para kazanmak mümkündür. Part-time iş ilanları genellikle kafeler, restaurantlar ve anket firmaları tarafından verilmektedir. Yarı zamanlı iş ilanlarına başvurarak boş zamanlarınızı değerlendirebilirsiniz.

İşkur’un iş arayanlar için yayınladığı ilanlar sitemizde düzenli olarak paylaşılacaktır. Güncel ilanlardan hemen haberdar olmak ve başvuru yapmak için sitemizin sol alt köşesinde bulunan butona tıklayarak abone olabilirsiniz.Paylaş

One Comment on “İşkur’dan Ev Hanımlarına Evde Ek İş Fırsatı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir