Evde Broşür Sayma ve Katlama İşi

Paylaş

Evinizden çıkmadan broşür katlama ve sayma işi yaparak para kazanabilirsiniz. Ek iş yapmak isteyenler için broşür katlama işi ile ilgili tüm detayları derledik.

Broşür katlama işi nedir ? Nasıl yapılır ?

Broşürler günümüzde günlük hayatın hemen her bölümünde karşımıza çıkan bilgilendirici materyallerdir. Bir AVM’de dağıtılan, binanızın kapısına bırakılan veya arabanızın camına sıkıştırılan broşürler sizin için bir ek kazanç fırsatı haline gelebilir. Nasıl mı ? Tabi ki o broşürlerin hazırlanışında yer alarak. Yani broşür katlama işi yaparak. Evde yapılabilecek ek işler içinde en çok tercih edilen ek iş modellerinden bir tanesi olan broşür katlama işi kolay yapılabilen bir iştir. Firmadan alınan tek sayfa halinde ki broşürler, broşür yapısına göre ikiye, üçe veya dörde katlanarak lastiklenir. Lastiklenen bu broşürler firmanın daha önceden verdiği kolilere yerleştirilerek teslime hazır hale getirilir. Broşür katlama işinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus broşürlerin doğru ve tam işaretli yerlerinden katlanmasıdır. Broşürleri ters katlamak veya katlama işaretlerine dikkat etmemek işverene zarar ettirir ve bu durumda sizin bir daha iş almanız da imkansız hale gelir. Bunların haricinde broşür katlama işi ekstra el becerisi gerektiren bir iş değildir ve eli hızlı olan herkes kolaylıkla evde ek iş yapabilir.

Broşür katlama işinden aylık ne kadar kazanılabilir ?

Broşür katlama işi, yapımı kolay olduğu ve kısa sürede yapılabildiği için ücret hesaplaması fazla adetlerde yapılır. Genellikle fiyat hesaplamaları 1000 adet üzerinden yapılır ve fiyat bu adet üzerinden belirlenir. Bir çok firma 1000 adet broşür katlama işi için 100 TL vermektedir. Ancak katlanacak broşürün çeşidine göre bu tutar artabilmekte bazen 150 TL’yi bulabilmektedir. Yani ortalama bir hesap yapacak olursak bin broşür için 100 TL alır ve işi iki günde bitirirseniz aylık 1500 TL ek gelir elde etmiş olacaksınız. İşi daha kısa sürede bitirip daha fazla iş yapmanız durumunda ise aylık kazancınız rahatlıkla 2000 TL’yi geçecektir. İşlerin yoğun olduğu zamanlarda kendinize bir ekip kurarak çalışmanız hem kazancınızı arttıracak, hemde işverenin sürekli sizi tercih etmesine sebep olacaktır.

Broşür katlama işi veren firmalar hangileridir ?

Evinizde broşür katlama işi yapmak için matbaa ve ajansların ek iş ilanlarını inceleyerek uygun işlere başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca çevrenizde bulunan matbaalar ile görüşerek ek personel ihtiyacı olup olmadığı konusunda bilgi alabilir ve personel ihtiyacı olan firmalar ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

Yeni ek iş ilanlarından hemen haberdar olmak için sitemizin sol alt köşesinde bulunan butona tıklayarak abone olabilirsiniz. Herkese bol kazançlar.Paylaş

10 Comments on “Evde Broşür Sayma ve Katlama İşi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir