Evde Balon Paketleme İşi

Paylaş

Evde ek iş yaparak para kazanmak isteyenler için, balon paketleme işi nasıl yapılır, ne kadar kazandırır, ek iş veren firmalar hangileridir? sorularını cevaplıyoruz.

Balonlar, neşeli ve güzel günlerin habercisidir. Bu neşeyi, evden para kazanma fırsatını ile birleştirmek istemez misin?Özellikle çocukların ilgisini çeken balonlu süslemeler, yalnızca çocuklara hitap etmez. Balonlar, düğünlerden, özel açılışlara, doğum günü partilerinden, oyun salonlarına kadar birçok etkinliği ve farklı yeri renklendiren araçlardır. Ayrıca kimi markalar özel olarak balon ürettirerek, işletmelerini süslemektedir.

Balonlar, toptancılardan paketler halinde satılır. Biz kırtasiye, tuhafiye gibi yerlerden tek tek alabilmemize rağmen bu dükkanlar da paketler halinde almaktadır. Balon üreten firmalar, genel olarak paketleme işi için ekstra eleman çalıştırmaz. Bunun yerine, parça başı olarak evlere iş vererek parça başı maliyetlerden kurtulurlar. Amaç, üretilen balonları çeşitli sayı ve renklerde paketlemektir.

Balon paketleme işi nasıl yapılır?

Balon paketleme işi yapmak istiyorsanız, evlere iş veren firmalar iyice araştırılmalıdır. İlinizde bulunan balon üreticileri doğru bir tercihtir. Firma ile görüştüğünde, firmanın talepleri ve kendi taleplerin konusunda mutabık kaldığından; ücretlendirme ve ödeme koşullarını iyice anladığından emin olmalısınız. Firma size belli renkte ve belirli sayılarda balonlar olan çuvallar teslim edecek. Balon çeşidine göre pakette kaç tane olmasını istediğini ve renklerini belirterek, balonları paketlemenizi isteyecek. Örneğin, basketbol maçlarında gördüğün sponsorlu pat pat balonlar, ikişerli olarak paketlenir. Organizasyon firmaları ise 100’erli paketleri tercih ederler.

Balon paketleme işinin tek zaman alan kısmı balonları ayırmaktır. Verilen çuvalda öncelikler balonlara renklere göre ayırmanız hızınızı arttıracaktır. Daha sonra her paket için hangi renkten kaç tane olması gerekiyorsa gruplardan o kadar sayarak alabilirsiniz. Ortalama olarak 1000 balonu 100’erli paketlere koymak 15 dakikanızı alacaktır. Yani, saatte ortalama 40 paket yapmak mümkündür. Balonlar tek renk ise bu süre azalacaktır. Daha az sayıda balonun olduğu paketler için de daha az zaman harcarsınız.

Ne kadar kazanılır?

Evde ek iş olarak hızlı ve kolayca yapacağınız balon paketleme işinde, paket başına ödeme alırsınız. Paket başına alacağınız ücret ortalama 25 kuruştur. Böylece, günde 2,5 saat ve ayda 20 gün çalışarak aylık ortalama 500 TL kazanabilirsin. Elbette bu rakam, paketteki balon sayısına ve firmaya bağlı olarak değişecektir.
Paylaş

10 Comments on “Evde Balon Paketleme İşi”

  1. Ben mehmet oruç nişanlıyim izmir de oturuyorum ek ise çok ihtiyacım var yazın evlenebiliriz için paraya ihtiyacım var evde ek iş yapmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir