Ev Hanımları, Öğrenciler ve Emekliler İçin Kazançlı Ek İş İmkanları

Ek iş imkanları 2020
Paylaş

Boş zamanlarını ek iş yaparak geçirmek ve para kazanmak isteyenler için evde ek iş seçenekleri, 2020 yılında da oldukça kazançlı olacak.

Evde ek iş yapmak, boş zamanlarını değerlendirmek ve ev bütçesine katkıda bulunmak isteyenler için önemli bir ek gelir kaynağıdır. İhtiyaçların oldukça fazla ve pahalı olduğu günümüzde, bir çok kişi ek iş yaparak para kazanmak için ek iş veren firmalar ile çalışıyor. Ek iş yapmak isteyenler için bir çok ek iş seçeneği mevcuttur. Bu ek işler onlarca farklı kategoride ve farklı türlerdedir. Evde yapılabilecek ek işleri ana başlıklar halinde ayırarak 161detaylıca inceleyelim. İşte en çok tercih edilen ek iş modelleri.

Evinizde çeşitli paketleme işleri yapın

Evde yapılabilecek ek işler arasında en çok tercih edilenler paketleme işleridir. Evde paketleme işi yapmak için iyi bir el becerisine sahip olmanıza gerek yoktur. Çünkü tek yapmanız gereken firma tarafından teslim edilen ürünleri uygun ambalajlara yerleştirerek paketlemektir. Tüm ürünler paketlendikten sonra kontrolleri yapılarak firma görevlisine teslim edilir. Paketleme işleri sermaye gerektirmeyen ve masrafsız ek işler grubundadır. Aylık kazanılacak miktarlar ürün grubuna göre değişiklik gösterebilir ve aylık 1200-1500 TL arasında bir gelir elde edebilmek mümkündür.

Tesbih veya boncuk dizme işleri yapmak

Tesbih ve boncuk dizme işleri sabır ve zaman gerektiren, ancak iyi kazançlar sağlayan ek işlerdir. Teknik olarak yapımı kolaydır ve bu işi yapmayı sevenler için eğlenceli bir uğraş haline gelebilir. Firmadan teslim alınan boncuklar, firmanın talep ettiği şekilde dizilerek takı veya tesbih haline getirilir. Ardından bu takı veya tesbihler uygun ambalajlara koyularak paketlenir ve iş teslime hazır hale getirilir. Kolay ve masrafsız olan tesbih ve boncuk dizme işi ile evde ek iş yaparak aylık 1300-1600 TL arası gelirler elde edilebilmektedir.

Part-time işlerde çalışmak

Özellikle yarı zamanlı çalışanlar ve öğrenciler için uygun olan part time işler günümüzde bir çok ev hanımı tarafından da yapılıyor. Tam zamanlı çalışanlar ve ekstra gelire ihtiyacı olanlar için ise, saat 18’den sonra yapılabilecek işler ve part-time ilanlar mevcuttur. Part-time ilanlar genellikle kafeler, restaurantlar veya büyük marketlerde stand hizmeti sunan firmalar tarafından verilmektedir. Ayrıca fuar ve tanıtım organizasyonlarında da part-time personel ihtiyacı olabilmektedir. Boş zamanlarını değerlendirerek para kazanmak isteyenlerin part-time iş ilanlarını incelemesi doğru tercih olacaktır.

Takı ve süs eşyaları yaparak para kazanmak

İyi bir el becerisi ve tasarım zevkine sahipseniz takı ve süs eşyaları yapıp satarak oldukça iyi gelirler elde edebilirsiniz. Takı ve süs eşyaları yapmak biraz sermaye gerektiren ve masraflı bir iştir. Ancak ortaya iyi tasarımlar çıkarmanız ve satış yapabilmeniz durumunda çok iyi para kazandıracaktır. Yapılan ürünlerin satışını yakın çevrenizde bulunan tanıdıklarınıza ve internet üzerinden ürünlerinizi beğenen kişilere yapabilirsiniz. İnternetten para kazanmak zordur, ancak kimsenin daha önce yapmadığı şeyleri yaparak çok güzel kazançlar elde edebilirsiniz. İlk zamanlarda kazandığınız parayı yeni malzeme almak için ayırarak, daha iyi işler yapabilir ve daha fazla gelirler elde edebilirsiniz. Günümüzün en büyük sosyal platformlarından biri olan İnstagram’da bu işi yapan binlerce kişi var. Bu örnekleri inceleyip, kendi özgün tasarımlarınızı ortaya çıkararak sizde takı ve süs eşyaları yapıp satmaya başlayabilirsiniz.

Düğün sezonlarını takip edin

Özellikle yaz sezonlarında düğünlerin hayli artmasıyla, davetiye ve nikah şekeri sektörü hareketli günler yaşamaya başlar. Bu hareketli ayları kazançlı hale getirmek için evinizde davetiye katlama ve nikah şekeri yapma işleri yapabilirsiniz. Davetiye katlama işi dikkat gerektiren ancak çok iyi bir el becerisi gerektirmeyen bir iştir. Nikah şekeri paketleme işi ise iyi bir el becerisi ve sabır istemektedir. Her iki iş modeli de oldukça iyi kazançlar kazanmanızı sağlar ve iyi bir firma ile çalışmanız halinde sürekli bir gelir kaynağı olabilir.Paylaş

5 Comments on “Ev Hanımları, Öğrenciler ve Emekliler İçin Kazançlı Ek İş İmkanları”

  1. Merhaba. İsmim Ebru İstanbul Fatih de yaşıyorum. Ek gelir elde etmek ve evdeki zamanımı değerlendirmek için evde çalılmak istiyorum. Geri dönüş yaparsanız sevinirim. İyi günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir