Dolar Güne Hareketli Başladı. Gözler ABD Heyeti-Erdoğan Görüşmesinde

dolar ne olur
Paylaş

Gelişen bir takım olaylar nedeni ile bir süredir durağan olan Dolar, güne hareketli başladı. Gözler bugün gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan-ABD heyeti görüşmesinde.

Bir süredir sakin bir seyirde olan dolar, önceki gün gece ABD’nin Halkbank ile ilgili yeni bir iddianame hazırladığna dair haberlerden sonra 5,92’ye kadar yükseldi. Daha sonra 5.90 seviyelerine gerileyen dolar dün gün boyunca bu seviyede seyretmeye devam etti.

ABD Başkanı Trump’ın Türkiye’ye yönelik yaptırım yapılacağı sinyali vermesi üzerine bir süredir sakin seyreden dolar bir anda yükselmeye başladı. Ardından gelen Halkbank ile ilgili yeni iddianame söylentileri ise geçtiğimiz günlerde doların 5,92’ye kadar yükselmesine sebep oldu. Ancak Eylül ayında konut satışlarının beklenen orandan daha yüksek olduğunun açıklanması ile dolar/TL bu ilk şoku atlattı ve dolar tekrar düşüşe geçti. Ardından gelen Türkiye’ye yönelik ABD tarafından uygulanacak ambargonun çok kapsamlı olmayacağı haberi ise Dolar/TL gerilimini biraz daha azalttı. Ancak yatırımcıların aklında hala dolar ne olur sorusu yerini koruyor.

Erdoğan – ABD heyeti görüşmesi önemli

Tüm bu gelişmelerin ardından dolar şuan 5,88 bandında gelip gidiyor. Piyasaların gözü ise bugün yapılacak olan Erdoğan ve ABD heyeti arasında ki görüşmeye çevrilmiş durumda. Görüşmeden çıkacak sonuç piyasaları önemli ölçüde etkileyeceğe benziyor.Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir